Tuesday, May 22, 2012
nl-NLen-US

Gifkikkerportaal forum

Hypsiboas Punctata
Last Post 20 Apr 2012 21:02:46 by David Rabau. 22 Replies.
AddThis - Bookmarking and Sharing Button Printer Friendly
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Sort:
PrevPrev NextNext
You are not authorized to post a reply.
Author Messages
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
13 Dec 2011 14:58:01

2 weken geleden heb ik een 5tal van deze prachtige boomkikkers gekocht, toen ik thuis kwam zag ik de grootste van de 4 met zijn bek open en toe aan het happen was,deze was ook anders gekleurd of de andere 4
ik heb ze dan los gelaten en de grootste was al snel uit het doosje gekropen en ging in een rare houding gaan zitten op een boomstam helemaal in gezakt, de achter benen lagen in een rare houding en de ogen waren wat op gezwollen.
De avond zelf is het dier dan jammer genoeg dood gegaan.

De andere 4 doen het ondertussen nog altijd zeer goed en eten goed, hun buikje zit mooi dik, en ze zijn mooi actief dus nu hopen dat het verder goed gaat.
Nu ik heb gehoord dat ze al 20 jaar importeerd worden maar ik had nog nooit van deze soort gehoord of gezien.
ik vroeg me dus af of er hier ook mensen zijn die ze nog hebben gehad of er ervaring mee hebben?

De Punctata is overdag dan ook mooi groen met gele of rode stipjes tegen de avond word die mooi oranje rood.
Ik hou ze ongeveer het zelfde als mijn leucophyllata, overdag is het rond de 68 % vocht en 25 graden warm,ik sproei ook maar 1 x per dag en probeer ze niet te nat te houden,
ik hou ze ook in een exo terra zodat ze veel lucht cerculatie hebben want dendrobates terra zijn niet echt gepast voor boomkikkers.
Als eten geef ik ze fruitvliegen, kleine krekels, en erwten luis en krulvliegen en tropische pissebedjes.
Ik ben ook achter rode muggenlarven geweest en wat in hun water gedeelte gedaan zo gaan ze ook muggen hebben als eten.

Ik ga ook nog met de tijd de groep wat uitbreiden maar eerst afwachten wat de andere 4 nu gaan doen.
Het zijn erg mooie dieren toch ook 1 van de mooiste boomkikkers die ik ooit heb gehad, ik ga ook mijn best doen om verder te gaan met deze soort samen met mijn leucophyllata's.
Als er iemand meer weet over deze soort gelieve dan te reageren op deze topic zodat ik nog wat extra kan bij leren over de soort want veel informatie is er niet over.




Deze foto's heb ik gevonden op google.

Peter Mudde
peter@palmblad.nl

Send Private Message

Dn Lid
Posts:928

Avatar
--
14 Dec 2011 00:35:13
Wel, een gegeven 'uit de oude doos'.. Het schijnt dat deze soort zich dood kan schrikken van plotseling licht. Verder moet je er rekening mee houden dat ze rondom en recht boven warme plassen leven.
wesley brouwer
wesleybrouwer

Send Private Message
Zaandam
Dn Lid
Posts:816

Avatar
--
14 Dec 2011 01:54:47
Heb er een aantal jaar geleden een 6-tal aangekocht, toen nog hyla punctata.
2 overleden vrij snel, binnen een maand.
De overige 4 heb ik nog een poos gehad.
Ik was overtuigd van 2 koppels vanwege de afmeting, bleken toch 4 mannen te zijn aangezien ik geen verhalen ken dat hierbij ook de vrouwen roepen.

Van doodschrikken van plotseling licht heb ik geen last gehad,
de TL's gingen, en gaan, gewoon normaal aan hier zonder geleidelijke opbouw.
De dieren die ik had, heb ik na een 1,5 maand wel behandeld tegen Coccidiën en ciliaten.
Je doet er goed aan de dieren te laten nakijken door minstens een mestonderzoek,
wildvang dieren nemen hoe dan ook iets mee waarvan ze last kunnen krijgen.

Dat het enkel muggen eters zijn is een fabel.
Muggen komen gewoon erg veel voor in de gebieden waar ze voorkomen.
Ik gaf ze van alles, van springstaarten tot aan krulvliegen, kieskeurig kwamen ze niet echt over.

Bij darmonderzoeken in wilde populaties is gebleken dat zij voornamelijk kiezen voor Diptera, dit besloeg in meerder onderzoeken het grootste deel van de maag inhoud. (Diptera is de familie van 2 vleugelige, zoals vliegen en muggen)
Daarnaast werd er een groot aandeel Hemiptera (halfvleugeligen zoals wantsen, luizen en cicaden) gevonden,
het grootste deel hiervan bestond uit Lygaeidae (zoals de milkweed bug en voorraad kevers), gevolgd door de oude Homoptera (planten sap zuigende insecten als bladluis en wantsen).
Coleoptera (kevers en torren) werden ook veelvuldig gegeten.
In kleine hoeveelheden bij enkele individuen werd ook melding gemaakt van collembola, springstaarten dus, zo ook mijten en spinnetjes.
Tussen mannen en vrouwen viel geen direct verschil in voedingspatroon op dat niet op toeval kon berusten.

Qua inrichting en bak zal je een beetje kunnen denken aan een riet kikker set up, met wat groter bladerige planten bovenin de bak waar zij op kunnen liggen.
De maat van de bak moet niet te klein zijn, ondanks hun formaat doe je ze geen plezier in een klein bakje.
Hoe groter de bak, hoe meer variatie er is in luchtvochtigheid en temperatuur, zij zullen dan zelf het plekje uitzoeken dat voor hen op dat moment het prettigst is.
Een goede ventilatie is ook belangrijk, evenals een UV lamp waar ze hier in ieder geval gebruik van maakten.
Er zullen vast mensen zijn die weer zullen zeggen, uv is onzin voor een kikker, probeer het dan eerst eens uit zou ik zeggen en bekijk of ze dit licht opzoeken.
Na een tijdje onder de lamp trokken ze zich terug onder de bladeren om savonds naar beneden te gaan om hun dingen te doen.
Een stukje water met wat fijnbladerige planten op de oever en eventueel wat drijfplantjes en je hebt je bak wel compleet.

De temperatuur zo rond de 24-26 graden met een afkoeling van zo een 5 graden werkt prima.
RV overdag van rond de 70% oplopend snachts tot 90% werkt ook goed.
In het begin kan je ze best wat aan de droge kant blijven houden, met een lichte sproeibeurt vlak voor of na het licht uit.
Ze zulle eerst tot rust moeten gaan komen en wennen aan het leven in gevangenschap.
Het zijn vrij actieve kikkertjes, dus nogmaals, probeer een voldoende ruime bak te geven zodat ze lekker hun gang kunnen gaan en ook nog wat variatie hebben qua klimaat. Je waterdeel moet immers ook voorzien worden, wat op een klein oppervlak al weer erg lastig zal zijn.

Ik weet dat je inmiddels alles al zo een beetje op deze manier hebt, dus ik heb er alle vertrouwen in dat het goed zal komen met de overgebleven dieren.
Maar wie weet heeft een ander er nog iets aan.
Nu maar hopen dat je geluk hebt en er in ieder geval een vrouw bij hebt
Zet nog maar eens wat foto's neer, het zijn echt prachtige beestjes die het zeker verdienen om wat meer bekendheid te krijgen.

serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
14 Dec 2011 13:30:21
Alvast bedankt voor de reactie en het uitgebreid uitleg van Wesley!
Ik heb ook al de Milkweed bug besteld aan iemand, dus zal deze ook gauw kunnen geven aan mijn boomkikkers hoe meer variatie hoe beter.
Ik ga nog zeker veel foto's posten van hun maar zal ze nog niet te veel storen en eerst even laten wennen.
Er komen ook nog foto's van hun terrarium zo zie je ook hoe ik ze hou.
Ze zitten hier nu in een terra van 60x60x60 ik ga ook nog met de tijd kijken om ze wat groter te houden, maar voor het moment zitten de 4 zeker niet slecht
ze hebben veel plekken waar ze uit kunnen kiezen drogere plaatsen of natte plaatsen.
Het valt me wel op dat ze meer de droge plaatsen op zoeken om te slapen , zo zie je ze aan een blad hangen 1cm onder het gaas net onder de Arcadia d3 lamp,
daar blijven ze een hele dag onder slapen tot de lichten uit gaan dan een half uur later worden ze wakker.
De leucophyllata zie ik hier ook soms onder de Arcadia lamp slapen maar dan niet heel de dag zoals de punctata, ongeveer achter een uur of 2 zie je ze dan dieper de bromelia in gaan en zoeken meer het donkere op.
Ik hou jullie alvast nog op de hoogte hoe alles verder verloopt en ik hoop echt dat ze het verder blijven goed doen.
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
18 Dec 2011 13:28:36
Gisteren avond zag ik er 1 met witte bolletjes aan de zijkant van de onderbuik, ik denk dat ik er een vrouw van heb die al met eitjes zit!
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
19 Dec 2011 20:15:09
Kan er iemand van de Mods de titel naam veranderen naar (Hypsiboas Punctata) ik zie net dat ik hem verkeerd heb gespeld.
Peter de Jong
peter
Moderator
Redactie
Send Private Message
Vlaardingen
Dn Lid
Posts:3873

Avatar
--
19 Dec 2011 20:20:55
bij deze gedaan
wesley brouwer
wesleybrouwer

Send Private Message
Zaandam
Dn Lid
Posts:816

Avatar
--
19 Dec 2011 21:25:52
Zou er dan direct punctatus van maken
ingel baaijens
ingel

Send Private Message
Arnemuiden/middelburg
Dn Lid
Posts:354

Avatar
--
02 Jan 2012 09:11:02
ze zien er mooi uit serge!
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
03 Mar 2012 15:33:26

Vanacht zag ik een Punctatus in het water gedeelte zitten ik keek naar haar buik en zag dat ze met eitjes zit.
Ik heb nu vandaag het mist instalatie in werking gezet om ze op het gemak te laten wennen aan het regen seizoen die er aan komt.
Ik ben ook achter wat waterplanten geweest voor in het water te leggen dat ze daar de eitjes kunnen op leggen.
Ik heb een foto als je goed kijkt zie je de eitjes in de buik zitten.
Ik hou jullie op de hoogte hoe het verder verloopt.

 



serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
03 Mar 2012 15:36:39

Aan de Moderators.
Ik kan geen foto's meer op het forum zetten.
Afbeelding invoegen staat in het zwart gekleurd en ik kan er niets mee doen,
en ik kan ook mijn bericht niet aan passen of weizigen.

serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
03 Mar 2012 15:37:30
(Wijzigen) ;-)
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
03 Mar 2012 15:49:30



Uploaded with ImageShack.us

 

werk dus wel.

Remco Stuster
Shockfrog
Moderator
Bestuur
Send Private Message
Delft
Dn Lid
Posts:4593

Avatar
--
03 Mar 2012 15:54:04
Vreemd dat het niet werkt. Als het probleem blijft bestaan moet je dit even overleggen met Han. Ik zie bij mij zelf geen probleem...
Remco Stuster
Shockfrog
Moderator
Bestuur
Send Private Message
Delft
Dn Lid
Posts:4593

Avatar
--
03 Mar 2012 15:54:48
On topic: Leuk als het gaat lukken Serge! Veel succes!
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
03 Mar 2012 16:13:07

Ik kan de foto's uploaden en dan als de foto binnen is verschijnt bestandnaam, maak miniatuur, afbeelding invoegen, toon link, staat al in een zwarte balk en ik kan alleen nog verwijderen, de rest doet niets.
En als ik net mijn bericht post op de topic kan ik die niet meer wijzigen.
Er is iets verandert aan het forum denk ik.
Maar ik heb nu gezien dat ik de foto's kan posten met een link dus is het geen groot probleem meer.


Ik hoop ook dat ik ze hier aan het kweken krijg dat zou echt super zijn.
Wesley zei me ook al dat je van deze soort heel moeilijk het geslacht ziet, dat de vrouwen kleiner of de man kan zijn, en daar heeft hij zeker gelijk in want het was de kleinste die ik zag met eitjes.
Nu ik hoop dat alles verder goed gaat en ik hou jullie verder op de hoogte.

 

serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
04 Mar 2012 15:19:44
http://youtu.be/R3HHZreV6Jk

Ik heb dus zeker een man zitten die ik gisteren een paar keer heb gehoord, het is een soort klikkend geluid die ze maken erg mooi hoor.
Maar ik hoorde een 2de geluid uit die bak komen en volgens mij is dat de vrouw die roept achter de man.
Op het filmpje kan je geluid horen die van de vrouw komt denk ik, het ander klikkend geluid heb ik niet op camera maar ik doe mijn best
om dat vanavond op camera te zetten.
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
04 Mar 2012 15:21:10
Toch wel lastig zo dat ik mijn bericht niet meer kan wijzigen %-)
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
07 Mar 2012 13:24:52
Gisteren nacht toen ik ging gaan kijken naar de Punctatus zaten er 3 enorm mager met ingevallen buik, ik heb dan maar weer het regenseizoen afgelast
en ze nog eens extra gevoerd ze gingen al snel gaan eten.
Toen ik die eitjes zag in de buik van de vrouw ben ik wat te overhaast gegaan.
Ik ben nu al de leucophyllata al 2 maanden aan het voor bereiden op regenseizoen door hun wat extra te voeren extra vitamine, veel variatie in voer,
want ik was eerst van plan om met hun te kweken.
Maar met de Punctatus heb ik dat niet gedaan omdat ik een paar maanden later wou kweken met deze soort, dus was fout van me om ze nu in regenseizoen te zetten.
Ik ga ze nu wat extra bij voeren en hun voorbereiden om binnen enkele maanden terug een kweek poging te wagen, maar eerst de leucophyllata want
ik heb 4 vrouwen die op ontploffen staan. ;-)
Remco Stuster
Shockfrog
Moderator
Bestuur
Send Private Message
Delft
Dn Lid
Posts:4593

Avatar
--
07 Mar 2012 16:44:09
Overhaasten is inderdaad niet echt nodig. Wel heel gek dat je mannetjes gelijk enorm invallen... dat lijkt me niet normaal. Ik heb zelf kikkers in een regenkamer zitten waarbij ik ze gewoon blijf voeren. 2 dagen regen, 2 weken droog en voeren, 2 dagen regen, etc. Als het een beetje mee zit elke 2 dagen regen een legsel. Maargoed, het zijn glaskikkers, dus misschien niet te vergelijken.
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
07 Mar 2012 17:50:37
Ja ze zaten niet echt superdik toen ik ze in regenseizoen zette, ik zag het al wat aan komen.
Toen ik eten gaf zag ik ze snel gaan jagen, dus ja net of ze nooit geen eten kregen ;-)
Maar we zien wel wat er van komt ik ga ze eerst wat voorbereiden voor ik nog eens een kweek waag.
serge pasquasy
sergebrugge

Send Private Message

Dn Lid
Posts:395

Avatar
--
10 Mar 2012 19:00:08

David Rabau
pumilio escudo

Send Private Message

Dn Lid
Posts:300

Avatar
--
20 Apr 2012 21:02:46
prachtkikker vind ik zelf!
You are not authorized to post a reply. �Ga naar boven

Private Messages            

Minimize
You must be logged in to use this module.

Evenementen agenda

Minimize
     
28/05/12
10:00
Opendag Rana
28/05/12
11:00
Reptilica Spijkenisse
17/06/12
11:00
Reptilica Helmond
08/07/12
11:00
Reptilica Alkmaar
22/07/12
11:00
Reptilica Geleen

Active forums

Minimize

De Laatste onderwerpen modules (vraag, aanbod en weblogs) zijn verhuist naar Laatste onderwerpen

Copyright 2002-2008 Gifkikkerportaal